پست های داغ

آخرین ویدیوها

برچسب ها

فید RSS

هیچ فید RSS اضافه نشده است

انیمیشن «روح» جایزه‌ی بهترین موسیقی انیمشن را گرفت!

انیمیشن «روح» جایزه‌ی بهترین موسیقی انیمشن را گرفت!

انیمیشن «روح» در مراسم اسکار ۲۰۲۱ جایزه‌ی بهترین موسیقی فیلم را گرفت.شرکت انیمیشن سازی پیکسار برای اولین بار شخصیت اصلی فیلم را به یک سیاه پوست اختصاص داد. جوگاردنر شخصیت سیاه پوست این فیلم بوده که یک نوارنده و یک معلم جز میباشد. او روز اول کنسرت خود از دنیا میرود.

تاریخچه پیدایش موسیقی

تاریخچه پیدایش موسیقی

تاریخِ موسیقی شناختن مبدأ و منشأ موسیقی اهمیتِ بسیار دارد؛ زیرا کشف این نکته به شناسایی ماهیت موسیقی کمک بسیاری می‌کند، و به همین دلیل است که تاکنون دانشمندان و فلاسفه در این باره فرضیات متعددی ارائه کرده‌اند، که از میان آن‌ها هربرت اسپنسر، فریدریش نیچه، زیگموند فون هاوزگر،و یوهان گوتفرید فون هردر را باید نام برد.

تاریخچه ساز هنگ درام

تاریخچه ساز هنگ درام

ساز هنگ یا هنگ‌درام، نوعی ساز کوبه‌ای در طبقهٔ خودصداها است، که برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ توسط فلیکس رونِر و سابینا شِرر در شهر برن در کشور سوئیس ساخته شد. سازندگان نامِ «هنگ» را برای این ساز انتخاب کرده‌اند و نسبت به استفاده از اسم «هنگ‌درام» در زبان انگلیسی ابراز نارضایتی کرده‌اند.

اجرای زیبا با چنگ رومی

اجرای زیبا با چنگ رومی

چنگ رومی ،شلیاق یا لیر(به انگلیسی: Lyre) یک ساز زهی است که در باستان کاربرد بسیار داشته‌است. به یونانی آن را "λύρα" (لیرا) می‌خوانند.خاستگاه آن به سومر در عراق کنونی بازمی‌گردد.

تاریخچه ساز کوزه

تاریخچه ساز کوزه

کوزه در مناطق مختلف جهان از جمله در میان قبایل افریقایی، شبه جزیره هند و همچنین در ایران (به ویژه هرمزگان، بلوچستان و کرمان)، به عنوان ساز کوبه‌ای استفاده می‌شود. این سازِ خودصدا و هواصدا، همان کوزه‌ی آب سفالی رایج بوده که کارکردی صرفاً موسیقایی یافته و در عین سادگی دارای صدادهی و توانایی قابل توجهی در اجرای ریتم‌های مختلف است.

تاریخچه ساز کاخن

تاریخچه ساز کاخن

کاخون نوعی ساز کوبه‌ای است کاخون لغتی اسپانیایی به معنی جعبه، صندوق یا صندوقچه است که به نوعی ساز کوبه‌ای اطلاق می شود. نوازنده کاخون بر روی آن می‌نشیند و با ضربات کف دست و انگشتان که بر روی صفحه جلویی ساز می‌کوبد، صدایی خاص و زنگ‌دار تولید می‌کند.

تاریخچه ساز دیجیریدو

تاریخچه ساز دیجیریدو

دیجیریدو (Didgeridoo) یکی از قدیمی‌ترین سازهای جهان است . این ساز بادی نخستین بار در سرزمین‌های آرهن و میان بومیان شمال استرالیا یافت شده‌است. دیجیریدو را گاه "ترومپت چوبی طبیعی" نیز می‌نامند.