دم دم پادوک با امضا همایون نصیری

دم دم پادوک مدل امضا دار همایون نصیری

این ساز اولین بار در سال 1379 توسط حبیب مفتاح بوشهری،نوازنده شهیر و توانای سازهای کوبه ای معرفی و استفاده گردید. دم دم  دارای صدای باس ویژه و منحصر به فردی میباشد.طراحی این ساز به صورت دمامی ایستاده و پایه دار بوده که تنها یک طرف آن دارای پوست میباشد و مشابه دمام پوست و طناب کشی میشود.
بدنه ساز عموما از جنس چوب یا فلز میباشد که برای پوست کشی آن به فراخور صدایی که نوازنده مد نظر دارد از پوست گوساله مودار یا بدون مو استفاده میشود.این ساز در سال های اخیر توانسته است جایگاه ویژه ای در بین نوازندگان کوبه ای پیدا کند که به جرات میتوان گفت نوازنده چیره دست سازهای کوبه ای ((همایون نصیری)) نقش بسزا و ویژه ای در معرفی آن داشته است.

دم دم به علت شیوه ساخت سنتی و استفاده از طناب و چمبره برای پوست کشی دارای فرم زیبا و بی نظیری میباشد و تا امروز سازندگان بسیاری مخصوصا در جنوب کشور به تولید و ارتقاء این ساز پرداخته ان.با توجه به اینکه کوک نمودن مجدد ساز نیاز به تبحر و مهارت خاصی دارد و اکثر نوازندگان اشنا به این شیوه نمیباشند،کمپانی پادوک بر آن شد با کمک و راهنمایی آقای همایون نصیری و با حفظ اصالت ظاهری و بومی سا،تغییرات کوچکی در راستای بهینه نمودن ساختار صنعتی ساز اعمال نماید.

این ساز به واسطه 6 عدد مهره سایز 12 کوک میشود و همچنین دارای چمبره چوبی جهت دوام بهتر پوست و راحتی نوازندگی است.همچنین دارای 3 پایه فلزی نیز میباشد که همانند فلورتام قابلیت تغییر اندازه دارد.

نا موجود  

در انبار موجود نیست

400x400x600mm
چوب
قهوه ای
16
مودار
قابلیت کوک شوندگی
کاور و آچار مخصوص
حرفه ای
ایران